facebook
strona internetowa

Eugeniusz Dębski
autor

Ur. 26 stycznia 1952 roku w Truskawcu koło Lwowa; dorastał w Bytomiu, później zamieszkał na stałe we Wrocławiu. Z wykształcenia filolog-rusycysta, pisarz z powołania, a przy tym wielki miłośnik i popularyzator fantastyki. Autor ponad 20 powieści i przeszło 100 opowiadań. Jeden z czołowych tłumaczy literatury rosyjskiej, odpowiedzialny za rzekę przekładów drukowanych na łamach kilku periodyków i w licznych wydawnictwach zwartych. Prezes wrocławskiego oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Współtwórca i były redaktor naczelny e-zinu „Fahrenheit". Laureat Śląkfy, Mątwy i Srebrnej Muszli, czterokrotnie nominowany do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla. Zdobywca Kilimandżaro...

Jako pisarz fantastyki debiutował w roku 1984. Incydentalnie ukrywał się pod pseudonimami Owen Yeates, Pierce O. O'Tooley, Kamil C. Alster lub Greg Gindick (tego ostatniego używał do spółki z Rafałem Dębskim). Wraz z Andrzejem Drzewińskim, Adamem Cebulą i Piotrem Surmiakiem wchodzi w skład grupy autorskiej Kareta Wrocławski. Niedawno w towarzystwie żony Beaty wybrał się na literacką wycieczkę poza granice dotychczasowej domeny, czego efektem jest wolny od elementów fantastycznych thriller Dwudziesta trzecia.

W 2014 roku ukazało się naszym nakładem uzupełnione i poprawione wydanie długo nieobecnej w księgarniach powieści Hell-P, czyli tytułu, który rozpoczyna dobrze przyjętą serię Eugeniusza Dębskiego o przygodach polskiego specagenta Kamila „Moherfuckera" Stocharda.

facebook  |   strona internetowa